תורמוס עם תרמיל חלק, פתוח ופירות. מה מינו ?

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל תורמוס עם תרמיל חלק, פתוח ופירות. מה מינו ?

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שלום חברים. החודש שהלך והתחמם, צילמתי סמוך לביתי (שולי פרדס-חנה, לכיוון מערב), תרמילים של תורמוס.
    המאפיין הינו היותם חלקים, ארוכים עד לכדי 5 זרעים כשאלו נוטים לצבע חום (אולי ישחירו בהמשך). התורמוסים
    היו תערובת של : ת.צר עלים ו ת.ארץ ישראלי. האם ניתן לקבוע מה מין התורמוס אליו תרמילים אלו שייכים ?

{25752-31}
    {25752-32}
    {25752-34}

Yoav Gertman
    משתתף

נראה לי בלי נדר תורמוס ספרדי שאצלו בפירות 5 זרעים.
    אני מכיר אותו רק מיער אודם והר קטע.

תודה יואב על הניסיון לעזור, אך קראתי שתורמוס ספרדי הינו נדיר מאוד וגדל ב : גולן !
    הצילומים הללו נערכו (כפי שכתבתי) בשרון (סמוך לפרדס-חנה), לכן לא נראה לי אפשרי.

לתורמוס ספרדי זרעים לבנים לגמרי. לא לחינם חשבו פעם שהוא פליט תרבות של תורמוס תרבותי.
    התורמוס שמצאת פה הוא תורמוס צר עלים שזרעיו מתאפיינים בגרגור שחור לבן לעומת הדוגמה על תורמוס א”י שיש לו כתם חום באמצע כמו בתורמוס ההרים או תורמוס צהוב.

תודה דן. גם לי התורמוס הנ”ל נראה מהמין : תורמוס צר עלים, גם ע”פ ההסברים שציינת, וגם מעצם
    הופעתו ממש בשדה תורמוסים שברובם היו ת.צר עלים (למרות שהיו גם מהסוג ת.ארץ ישראלי).

עמיר פז
    משתתף

צהוב בוודאות

עמיר, אני כבר עם כמה אפשרויות. חבל, אבל פריחה אין לי כאן להציג…
    מוכן ללמוד עוד אבל תסביר מה כל כך “בווודאות” ב ת.צהוב על פני ת.צר עלים ?

עמיר פז
    משתתף

לתורמוס צר עלים יש זרעים כדוריים ואפורים, ולצהוב שטוחים ואדמדמים. בדיוק כמו בתמונה. אני אוסף אותם כבר שנים ולכן קל לי להבדיל. התרמילעם מאוד דומים

Yoav Gertman
    משתתף

אי התאמה גאוגרפית אינה סיבה לפסול הגדרה!למשל :מצאתי השנה ביגור כ 100 פרטים של כרפסית עדינה שמוגדרת כצמח של אזור השרון ומשם התמונות של אורי שטיין באתר..
    אני מכיר תורמוס ספרדי מיער אודם. כך שאיני כותב סתם מבלי להכיר אבל בהחלט ברור לי שזה לא תורמוס צר עלים.

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם