שבוע טוב! אשמח לעזרה בזיהוי מספר צמחים מאחד מקיבוצי עוטף עזה

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל שבוע טוב! אשמח לעזרה בזיהוי מספר צמחים מאחד מקיבוצי עוטף עזה

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

הצמח בעל הפרחים האדומים ייתכן והוא צמח גינון- אם כן התנצלותי על העלאתו לפורום.

בעלי מכיר את הצמח מהילדות אז הוא ישמח מאוד לדעת מה זה. בילדותו הם כינו את הפירות “דומדומים” אך אין זה עץ שיזף מצוי…

מעבר לזה היה משולב בדשא צמח דגני כלשהו,

ומבין העלים הנושרים של העצים צמח צמח ירקרק הנראה עשוי מכדורים

התמונות צולמו לפני קרוב לחודש

תודה רבה!

{25141-41}
    {25141-44}
    {25141-45}

סליחה הפירות האדומים

צמח הנוי הוא קריסה גדולת פרחים. הדגני הוא קרוב לוודאי בן אפר מצוי, תת המין הטיפוסי המצויין באתר בהסבר ובתמונה השמאלית ביותר. צמח זה מתפשט בארץ, וראיתי אותו גם במדשאות של יד מרדכי. בתמונה שלך הוא נמוך ומכוסח כנראה עם הדשא.
    לגבי העיגולים הירוקים-התמונה ממש לא ברורה, ולא רואים שום מאפיין צמח נורמלי. יש לך תמונות נוספות?

45 הוא ברומית גדולה ולא בן-אפר מצוי
    אנא את תעלו כאן צילומים של צמחי נוי, אלא רק צמחי בר

אורי, לדעתי זה בן אפר. במשך שנים סברנו שהצמח הגדל בדשאים הוא ברומית גדולה, עד שבא פרופ’ שולץ ותיקן את הטעות. בן אפר וברומית גדולה דומים מאד, והההבדל מבחינה חיצונית הוא באזניות העלים. לא רואים בצילום אם יש או אין אזניות, אבל ברומית גדולה אינה גדלה כרגיל בדשאים, אלא בשולי שדות מושקים. באפריל 2017 העליתי דיווח עם הסבר על הנושא כולו, רצ”ב הקישור:

בן אפר לא מזוהה

איני חושב שברומית גדולה אינה גדלה במדשאות, אני לא רואה דימיון בשיבוליות בין בן-אפר לברומית גדולה.

תודה רבה!

אין לי עוד תמונה.

זה באמת היה נראה ככה: חסר עלים (ככל שראיתי), מקל נמוך ועליו כמו כדורי ג’לי צמודים אחד לשני.

וזה נראה צמח בר למרות שזה צומח באזור הגינון. זה לא נראה כמו משהו שמישהו שתל.

כנראה לופית מצויה

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם