עזרה בזיהוי

מוצגות 13 תגובות – 31 עד 43 (מתוך 43 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

סליחה, התכוונתי ל[אבובית החרטומים].

מיהי היד הנסתרת שמתקנת את שגיאות הכתיב? באשר את, תבורכי.

שיר ורד
    משתתף

לדניאל
    שים לב שבכרבולת התפרחות נישאות על עוקץ. בבקיה המצולמת הפרח יושב על מפרק הגבעול.

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

שיר, לאיזו תמונה אתה מתייחס? אם הבקיה שלי, אז אין בעיה. בתמונה 6 של ליאור התפרחת נראית טרמינלית, ויש עלעל בקצה כל עלה, מה שהופך אותה לבקיה מאוד, מאוד מפוקפקת.

הייתי מודה לך אם היית מתייחס קצת לתמונות הפרפרניים ששלחתי לך במייל במקום שנתווכח בלי סוף על חודה של הבקיה. אני גם שם לב שזאת הפעם השניה שאני מפנה אליך תמונות של מין האספסת המרשים ביותר שראיתי, זה עם התפרחת הכדורית שקוטרה יותר מ-1 ס”מ, שמורכבת מפרחים זהובים רחבי מפרש.

{20899-32} אספסת בבתה: מה שמה?

שיר ורד
    משתתף

כדי לזהות אספסות צריך לראות פרי. אם אין פרי על הצמח הירוק אפשר לחפש פרי בשתי דרכים.
    לחפש פירות בשלים על הארץ (בעיקר בתחילת החורף).
    לעקור בזהירות פרט אחד או יותר ולמצוא את הפרי ממנו נבטה האספסת.
    כך גם מאמתים זיהוי של כרבולת או משנצת. (זה לא עובד בבקיות , תלתנים, לוטוס וכו).

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

זאת בדיוק הבעיה. מדובר במין של בתות, שכנראה פורח בפברואר-מרץ במרבית הבתות של האיזור הים תיכוני בארץ, ותפרחת מרשימה, גדולה ואפיקאלית כזאת מוכרחה להיות אופיינית, לפחות לקבוצה של מינים קרובים. לא ראיתי ניצני פריחה חדשים, כי הצמח הזה ככל נראה מסיים, כך שפירות ופרחים פשוט לא קורים בו-זמנית.
    קיוויתי שבעלי ניסיון יידעו לזהות אתהצמח הזה ע”פ פרחיו, אבל זה כנראה לא יקרה השנה.

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

כמובן שיש גם מקרים בהם ניתן לשייך את הפרח לפרי, ולהפך. ב[אספסת מצויה], שהיא בלתי-מסיימת, יש תפרחת דומה לאספסת הבתות המסתורית, אם-כי זו קטנה יותר, אקסילארית וכוללת מספר קטן יותר של פרחים. אותה לא אכניס כשאילתה לשירשור “עזרה בהגדרה”, כי אפילו אם אמצא אותה בתחילת פריחתה ממש, אני זוכר את צורתה וצבעה של התפרחת ושל עלי הלוואי:

{20899-34}

לדניאל – אני מכיר [אבובית מקורקפת] בכרמל גם בגבהים 300-400 מטרים (ואולי פחות מזה).
    ליאור – האספסת מגבעות מודיעין כנראה א. קעורה. אני מכיר אותה ללא הזיפים אבל כנראה זה לא סימן שמתייחסים אליו בהגדרה.
    אספסת בלאנש לעומתה צמח פחות נפוץ, צומח באדמות כבדות. אני פגשתי בה רק בבקעת בית-נטופה וליד מצפה גדות ברמת הגולן. אני מצרף תמונה של פרי מבקעת בית-נטופה 5/5/2006.
    תשווה את צורת הכריכות וזווית הנטייה שלהן.

{20899-36}

לגבי מס’ 7 – יכול להיות שזה לא מצליב אלא קוטב שחסר לו עלה כותרת?
    הגדלה של הפרח והעלים תעזור לאשר או לבטל את האפשרות. כדאי לחפש בתמונות אולי נתפס גם קצה של פרי.

זה מצליב. אפשר להבחין שם גם בעלים שלו.

שיר ורד
    משתתף

המצליב בתמונה 7 הוא כרוב החוף המגיח מבין עלי הקדד.
    אספסת מצויה קלה לזיהוי מאחר והיא אחד ממיני האספסת הבדודדים שאינם שעירים.

האם אספסת בלאנש?
    הצמח צולם בתל לכיש. ממש לא “אדמות כבדות”.

{20900-18} אספסת

ואלה הפרחים

{20900-20}
מוצגות 13 תגובות – 31 עד 43 (מתוך 43 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם