עזרה בזיהוי עלקת

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל עזרה בזיהוי עלקת

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

תמונות ישנות מ-2016

{26055-24}
    {26055-26}
    {26055-28}
    {26055-30}

ופרטים בתקריב מאותה עלקת

{26055-33}
    {26055-35}
    {26055-37}
    דר בן-נתן
    דר בן-נתן
    משתתף

קשה לומר. המופע הכללי מזכיר מאד עלקת שולץ, אבל צינור הכותרת שמשונץ מתחת לאמצע בבירור לא מתאים לה. אולי זה מופע מוזר של עלקת מצרית או מוטל, ואולי משהו אחר. היכן צולמה, ומי הפונדקאי?

תודה דר,
    צולם באפריל 2016, ולפי הנתונים הגעתי לעלקת שולץ, שאלתי בפורום ולא היתה תגובה.
    בימים האחרונים ראיתי דווח של אורי על ע.שולץ, ולכן העליתי שוב את התמונות.
    היו 4 פרטים בחלק הדרומי של בקעת יחמור מתחת לשיזף, קרוב לחרחבינות וקורטמים.
    לעניין השנץ, במגדיר הצהוב כתוב “צינור הכותרת משונץ בהרבה *מתחת* לאמצעו” כמו שרואים בצילומים.

דר בן-נתן
    דר בן-נתן
    משתתף

היי סיקו,
    הציטוט שלך מהמגדיר הוא מסעיף 3, ומוביל לסעיף 4 שכולל את עלקת מצרית ועלקת מוטל. בסעיף 3* המוביל לעלקת שולץ כתוב “צינור הכותרת משונץ באמצעו או קצת מתחתיו” והדבר ניכר גם באיור של הפרח.
    המידע במגדירים ובפלורה שלנו לגבי עלקות חסר מאד ומבוסס על עבודות ישנות ולא מעודכנות. אני מקווה להתחיל לעבוד על ריענון של הסוג בארץ בקרוב, אבל זו עבודה רחבה וקשה שתיקח הרבה זמן ותדרוש הרבה תיעוד בשטח ואיסופים. כרגע אני לא יודע לומר אם זו “רק” עלקת מצרית במופע בהיר או מין אחר שאני לא מכיר, וסביר להניח שממילא לא ניתן להגדיר בביטחון מתמונות כאלה. אם תיתקל בהמשך בפרטים מעניינים של עלקות שלא יתאימו למינים הנפוצים, יעזור מאד למלאכת הזיהוי, וגם לתיעוד הכללי של הסוג בארץ, אם תוכל לצלם בפירוט (כולל כותרת פרושה, אבקנים ופונדקאי) ולשלוח ייבוש לאחת העשביות האוניברסיטאיות.

שוב תודה לך, דר.
    “הלשינו” לי על כוונתך לעשות סדר בנושא העלקות.
    בהצלחה, כמובן.
    אנסה לנצוא עוד צילומים של העלקת הנ”ל.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם