מיקום טפרוסיה נובית, צלף רותמי בנחל קצב

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל מיקום טפרוסיה נובית, צלף רותמי בנחל קצב

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שלום רב, אשמח לקבל מיקום מדוייק של אוכלוסיית הטפרוסיה שהתגלתה לאחרונה ומיקום מדוייק של הצלף הרותמי בנחל קצב. אם צריך, אוכל לשלוח אימייל פרטי למי שיודע. תודה רבה

שלום לך, רון
    אשמח מאוד אם אף אוהב טבע לא יענה לבקשותיך לתת מיקום מדוייק לצמחים הנדירים ביותר בארץ, כדי שימשיכו לשרוד – עם כל הכבוד ליצר הצייד ו”קדושת הצילום” של כמה אנשים…
    זאת הסיבה שבגללה חדלתי להעלות דיווחים על צמחים נדירים גם אתר של ה”צמחים בסכנת הכחדה”

בשביל זה אמרתי שאוכל גם לשלוח מייל פרטי. אני מבין את החשיבות של הצמחים הנדירים ולא יעשה להם שום רע. אך אם זה לא בסדר פשוט לא אחפש.

נהפוך הוא, רון.
    צא לטייל ולהנות מהטבע, הנופים והפריחות – וכך אולי גם למצוא ערכי טבע נדירים. יש הבדל תהומי בין “לטייל ולמצוא” לבין לנסוע לאתרים ידועים מראש כדי “לצוד ולצלם”.
    חבל, אבל בגלל תופעת “ציידי הטבע” לצרכי איסוף וצילום, אנשים חדלו מלדווח על אתרי קינון, צמחים נדירים, תופעות גאולוגיות וכו’

אני לא אוסף בכלל כשאני מטייל. להיפך, מאוד מכעיס אותי לראות אנשים שקוטפים ורומסים צמחים בשביל להשיג תמונות. אך למשל עם הצלף הרותמי, כבר חיפשתי אותו וכנראה שאפילו לא הייתי במקום שקרוב לאזור הגידול שלו כי הנחל גדול. והטפרוסיה היא צמח עוד פחות אטרקטיבי ואני חושש שפשוט לא אוכל למצוא אותו.

“פחות אטרקטיבי”… באיזה מובן?
    לטובת הטפרוסיה ושאר הנדירים היותר ופחות אטרקטיביים, מקווה שמיקומם לא יתפרסם.
    אין לי מה להוסיף.

במובן שהיא פחות גדולה ודומה למספר שיחים שגדלים קרוב אליה, לפחות מרחוק. אבל לא משנה.

ולא הייתה לי כל כוונה לפרסום המיקום לציבור הרחב.

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם