מחפש מידע על צמח

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל מחפש מידע על צמח

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

אין לי שום מושג ירוק או בכל צבע אחר על הצמח מלבד זה שמדובר ב1.קוץ 2. גבוה. (עד מטר וחצי) 3. מתפצל לכמה ראשים. 4. תפרחת סגולה) 5. גדל הרבה פעמים ליד “גדילן מצוי” ונראה קרוב משפחתו. 6. פורח באביב ואח”כ מתייבש ונשאר קשה אם לא נאכל על ידי בהמות. 7. כשהיינו ילדים נהגנו לאכול את הקלח הבשרני שלו (טעים כמו מלפפון) האם מישהו יודע איך קוראים לצמח? והפנות אותי לתמונה שלו תודה.

עמיר פז
    משתתף

נשמע כמו קינרס סורי

ברקן סורי?

תודה רון אבן. ברקן סורי זהו הצמח שחיפשתי הוא גדל על יד הגדילן המצוי (זה שהחוחית אוהבת) והפריחה באביב וגם התמונות ברשת עזרו לי להשתכנע. כל הכבוד יישר כוח.

תודה גם עמיר פז. על הדרך הכרתי עוד צמח תועלתי וחשוב. הקנרס הסורי גם כן מאוד דומה והיה לי קשה להחליט אם זה הוא או לא..אבל ראיתי שהוא פורח בקיץ (6-8) וזה ממש לא מתאים למה שאני זוכר.

רק מעניין שכנראה אין קשר משפחתי-בוטני בין הקנרס לברקן הם סתם דומים בכמה מאפיינים..באתרים מסויימים טרחו לציין את ההבדלים בין הגדילן לברקן ולדעתי זה מאוד ברור כי הראשון גבעול יחיד ושני מתפצל, אבל לקנרס הברקן די דומה.

Yoav Gertman
    משתתף

כל שלושת השמות הם צמחים מאותה משפחה!!

אכן, משפחת המורכבים נכון?

נכון. אבל לא נובע מהדמיון הנ”ל, זו משפחה די גדולה ואפילו החמניה נמצאת בה או ה”אדלוויס” שלא ממש דומים לחבורה הזו (גדילן ברקן וקנרס) האמת שגם חוחן קצת דומה אם כבר.. ואני נזכר שאבי היה קורא לגדילן וגם לברקן בשם מילדותו “עַכּובּוֹת” וכנראה שהחליף עם העכובית (עכובית הגלגל) שגם כן דומה.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם