מחפש מידע על צמח

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל מחפש מידע על צמח

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #2558233

  אין לי שום מושג ירוק או בכל צבע אחר על הצמח מלבד זה שמדובר ב1.קוץ 2. גבוה. (עד מטר וחצי) 3. מתפצל לכמה ראשים. 4. תפרחת סגולה) 5. גדל הרבה פעמים ליד “גדילן מצוי” ונראה קרוב משפחתו. 6. פורח באביב ואח”כ מתייבש ונשאר קשה אם לא נאכל על ידי בהמות. 7. כשהיינו ילדים נהגנו לאכול את הקלח הבשרני שלו (טעים כמו מלפפון) האם מישהו יודע איך קוראים לצמח? והפנות אותי לתמונה שלו תודה.

  #2558234

  עמיר פז
  משתתף

  נשמע כמו קינרס סורי

  #2558334

  ברקן סורי?

  #2558350

  תודה רון אבן. ברקן סורי זהו הצמח שחיפשתי הוא גדל על יד הגדילן המצוי (זה שהחוחית אוהבת) והפריחה באביב וגם התמונות ברשת עזרו לי להשתכנע. כל הכבוד יישר כוח.

  תודה גם עמיר פז. על הדרך הכרתי עוד צמח תועלתי וחשוב. הקנרס הסורי גם כן מאוד דומה והיה לי קשה להחליט אם זה הוא או לא..אבל ראיתי שהוא פורח בקיץ (6-8) וזה ממש לא מתאים למה שאני זוכר.

  רק מעניין שכנראה אין קשר משפחתי-בוטני בין הקנרס לברקן הם סתם דומים בכמה מאפיינים..באתרים מסויימים טרחו לציין את ההבדלים בין הגדילן לברקן ולדעתי זה מאוד ברור כי הראשון גבעול יחיד ושני מתפצל, אבל לקנרס הברקן די דומה.

  #2558351

  Yoav Gertman
  משתתף

  כל שלושת השמות הם צמחים מאותה משפחה!!

  #2558352

  אכן, משפחת המורכבים נכון?

  #2558404

  נכון. אבל לא נובע מהדמיון הנ”ל, זו משפחה די גדולה ואפילו החמניה נמצאת בה או ה”אדלוויס” שלא ממש דומים לחבורה הזו (גדילן ברקן וקנרס) האמת שגם חוחן קצת דומה אם כבר.. ואני נזכר שאבי היה קורא לגדילן וגם לברקן בשם מילדותו “עַכּובּוֹת” וכנראה שהחליף עם העכובית (עכובית הגלגל) שגם כן דומה.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם