מאליפלט לגולן; חלק ראשון-אחו אליפלט

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל מאליפלט לגולן; חלק ראשון-אחו אליפלט

מוצגות 4 תגובות – 31 עד 34 (מתוך 34 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

בר, כמו שיש מינים מקובלים, יש גם זנים מקובלים. והזן שציינת אינו נחשב זן מקובל.
    תסתכל טוב על הפרי העליון, השיכים בזווית של 90 מעלות, כי זהו פרי בוגר. הכריכות מרווחות, ואינן הדוקות כמו באספסת החבית.
    תגדיל את התמונה ותראה. משמעות ה”חבית” היא שממרכז הפרי לכיוון הקצוות כל כריכה קטנה יותר, וכאן זה בהחלט לא כך, וכל הכריכות זהות. לגבי עלי הלוואי?-לפי הפלורה הם “דמויי ביצה, מתחדדים ארוכות ומשוננים”, ואם תסתכל על עלה הלוואי התחתון בצילום השני שלי תראה שהוא בדיוק כמו בתאור.
    אין לי שום ספק שזוהי אספסת גלגלית.

דר, מציע שתקרא היטב את מה שכתבתי בתגובה הקודמת לבר.
    אתה יכול להמציא כמה המצאות שתרצה כדי לסתור את הזיהוי שלי, אבל הפעם התעלית על עצמך. POWO לא יורד לרמת זנים?
    אני אצרף לך קישור לאחד מהם, ואני יכול להביא לך עוד עשרות אלפי קישורים דומים….וכאשר POWO מציין כי זן כלשהו הוא סינונים למין, זה בגלל רוויזיה שנעשתה בסוג או במין וקבעה כך לאחר “המצאת” הזן. בפלורה שלנו, למשל, בגלל עתיקותה, כמעט כל הזנים המצויינים שם כבר אינם מקובלים, ורובם נחשבים לסינונים של המינים.

http://www.plantsoftheworldonline.org/taxon/urn:lsid:ipni.org:names:891505-1

בר שמש
    חבר

זלמן, מי שמתעלה כאן על עצמו ומתעלם מהעובדות הוא אתה. אני באמת לא מצליח להבין את ההתעקשות שלך, אבל כרצונך.
    אתה מוזמן לאסוף דוגמה מהצמח ולבדוק כמו שצריך בעשבייה או לשלוח למומחה אספסות אם אתה כלכך לא סומך עלינו. אני לא רואה טעם להמשיך להתווכח ולנסות לשכנע.

בר, התגובה הזו מתאימה יותר לדר ולא לך…אולי תסביר לי מהי הסמכות שיש לך (ולדר) לפיה אני צריך לקבל כל מה שאתם קובעים?
    לסמוך עליכם? על איזה בסיס? קצת צניעות ודרך ארץ לא היתה מזיקה לשניכם.

מוצגות 4 תגובות – 31 עד 34 (מתוך 34 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם