כף אווז, בבריכות גן שמואל יבשות. עזרה בזיהוי

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל כף אווז, בבריכות גן שמואל יבשות. עזרה בזיהוי

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

בתחילת נובמבר, בשיטוט בבריכות גן שמואל יבשות, נתקלתי (לדעתי) בצמחי כף אווז.
    ע”פ המבנה והעלים, נראה לי המין כ : לבנה או מבאישה. עזרו לי בבקשה לזהות !

{26172-73}
    {26172-74}
    {26172-75}
    {26172-77}
    {26172-81}
    {26172-82}
    {26172-83}
    דר בן-נתן
    דר בן-נתן
    משתתף

יש כאן שני צמחים. העליון נראה כמו כף-אווז אדומה. את התחתון קשה לזהות מהתמונות.

תודה לך דר בן-נתן על תשובתך. אמנם התפוצה המוכרת הינה : בקעת כינרות ועמק ירדן עליון ואילו אני
    צילמתי בבריכת דגים יבשה בשרון… אך, מי יודע. באשר לצילומים התחתונים יש לך הערכה מה הסוג ?
    סוף שבוע טוב וברכות לחג חנוכה הקרב.

דרור מלמד
    דרור מלמד
    משתתף

אני ממש לא בטוח במה שאני אומר, אבל יתכן שהכל מופעים שונים של כף-אווז לבנה (מה שקראנו פעם כף-אווז הגינות, עד שאבי שמידע העמידנו על טעותנו). בכל מקרה, לכף אווז אדומה אמורים להיות פחות עלי עטיף ואת זה אי אפשר לראות מהתמונות. אם זו היא – זו מציאה יפה ונדירה.

דר בן-נתן
    דר בן-נתן
    משתתף

מאז המגדיר עברו הרבה מים בנחלים… כף-אווז אדומה מוכרת כיום מעמק יזרעאל, מהשרון וממקומות נוספים. ציפיתי בה בעצמי בבריכות חורף בין גן שמואל לחדרה לפני שנתיים. המופע של הפירות והעלים אופייני לה ובכלל לא מתאים לכף-אווז לבנה.
    הצמח השני הוא כף-אווז, רק לא יודע מאיזה מין. גם זה לא מתאים ללבנה, שיש לה עלים שונים ותפרחות שונות והיא לרוב מכוסה בקשקשים לבנים

המון תודות לכם : דרור מלמד ודר-בן-נתן על התייחסותכם לשאלתי תוך עיון והתעמקות בצילומי הצמחים.
    דר – הרחבת את ידיעותי באשר לאזורי תפוצה של כף אווז אדומה. מסכים שהעלים שונים מ כ.א.לבנה.
    אשמח אם חוץ ממביני עניין כמוכם, ייתן כמובן את דעתו ומילתו בנידון גם ד”ר אורי פרגמן !
    שוב תודה על כל תשובה, ממני נעם.

גם אני הייתי רוצה לשמוע מה הוא אומר, אבל הוא לא יודע

בר שמש
    חבר

גם לדעתי התמונות הראשונות הן של כף-אווז אדומה. בשנתיים האחרונות ראיתי אותה בהרבה מאגרי מים בעמק יזרעאל, חוף הכרמל ובשרון.
    במגדיר כתוב שיש לה 2-3 עלי-עטיף, אבל זה בגלל שהוגדרה בעבר בטעות כ- C. rubrum. בכל האוכלוסיות שאני מכיר יש 4-5 עלי עטיף.

שלושת התמונות האחרונות נראות כמו משהו אחר, יכול להתאים ל- C. glaucum מין שלא מוכר מהארץ, אבל כדאי לבדוק.

תודה גם לכם : בר שמש (שעוד יותר נתת גיבוי לכף-אווז אדומה) ולך : ד”ר אורי פרגמן שענית בסגנון מתבדח. אגב אורי, מקווה שגם אתה נוטה לראות בראשונות מין של כף-אווז אדומה, ולשם כך אשלח לך צילומים מהן. שבת שלום ותודה לכולכם !

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם