האם גפן היין שייכת לחד-פסיגיים?

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל האם גפן היין שייכת לחד-פסיגיים?

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

תמי צור
    משתתף

שלום,
    השאלה רשומה בנושא ההודעה.
    לא מצאתי תשובה אם גפן היין שייכת לחד-פסיגיים או לדו-פסיגיים?
    מקווה לתשובה מהירה
    תודה
    תמי

לדו פסיגיים

תמי צור
    משתתף

לנתנאל שלום,
    תודה על התשובה.
    מקווה שאני לא חוצפנית אך מה המקור עליו הסתמכת שנתת את התשובה שהגפן שייכת לדו-פסיגי.
    בברכה
    תמי

סימנים לחד-פסיגיים:
    העלים בדרך-כלל מוארכים (לפעמי דמויי לב או רומח) והעורקים מקבילים. מספר אברי הפרחים מתחלק ל 3.
    דוגמה – שושניים (חצב, עירית, צבעוני, שום…) נרקיסיים (נרקיס, חבצלת, חלמונית). סחלביים, דגניים, טמוסיים, אורוסיים (אירוס, כרכום, סיפן) …

מספיק לראות עלה של גפן ולהבין שהוא לא חד-פסיגי.

תמי צור
    משתתף

לאיתי שלום,
    את הסמנים האופיינים לחד פסיגיים אני מכירה (את כל מה שכתבת גם אני יודעת, תתפלא) אם כי יש תמיד יוצאים מן הכלל.
    ובכל זאת אחד מהכורמים שהוא בדרגת פרופסור טען שהגפן שייכת לחד פסיגיים ולכן העליתי את השאלה.
    גם מתשובתך נראה שזה ידע אישי. ומאחר ואיני מכירה אותך ואת נתנאל חשוב לי לדעת על סמך מה. לו היה בידי זרע של ענב הייתי יכולה לבדוק. בברכה
    תמי צור

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

לחלוקה הזאת לחד- ולדו-פסיגיים יש משמעות ביולוגית, פיזיולוגית וביוכימית עמוקה.
    הגפן הוא דו-פסיגי טיפוסי, אבל יכול להיות שאחד הפסיגים מנוון, ואינו נראה בתהליך הנביטה. יש דברים כאלה. אף-אחד לא מנביט חרצני ענבים בימים כתיקונם מכיוון שאת הגפן מרבים ווגטטיבית (ייחורים), אבל ידוע לי על צוות מחקר במכון למטעים של מנהל המחקר החקלאי (וולקני, בית-דגן), שעוסקים בהשבחה גנטית של הגפן, ולהם אין ברירה אלא לזרוע לפעמים…
    תוכלי לשאול אותם:
    http://www.agri.gov.il/Horticulture/Horticulture.html

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם