האם גומא הירקון?

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל האם גומא הירקון?

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

צולם ב- 9/9/20 בשמורת נחל שניר

{25856-82}
    {25856-81}

Yoav Gertman
    משתתף

לדעתי כן. גם התמונות וגם המיקום מתאימים.

דר בן-נתן
    דר בן-נתן
    משתתף

לא, התמונות והמיקום לא מתאימים. זה גומא כדורי ככל הנראה, או אולי צהבהב.

תודה!!

Yoav Gertman
    משתתף

דר כדאי מאוד שתבדוק את עצמך שנית.
    שום דימיון לגומא צהבהב.
    לגבי גומא כדורי ? אולי אבל יש לי מס’ רב של תצפיות בגומא הירקון בשמורות הבניאס

דר בן-נתן
    דר בן-נתן
    משתתף

אני בדוק, אבל תודה על ההצעה.
    לא ידוע לי על אף תיעוד של גומא הירקון בבניאס או בנחלים השכנים. או שאתה מבלבל, או שטעית בזיהוי, או שמצאת משהו מרגש מאד שכולם פיספסו. גומא הירקון נאסף בעבר בבקעת החולה בעין תאו, בביצת החולה ובאזור האגמון, ובעוד כמה תעלות בתחום הזה. מעולם לא דווחה למאגרי המידע תצפית מנחלי דן – שניר – חרמון. כיום גומא הירקון קיים רק בעין טינה במורדות הגולן, ואולי במעיין נוסף באותו אזור.
    בלי שום קשר לכל האמור לעיל, שעוסק בנתוני תפוצה, אין דמיון בין גומא הירקון לבין התמונות המצורפות. אני לא יודע על סמך מה אתה אומר שאין דמיון בין צהבהב לכדורי, אלה מינים קרובים וההפרדה ביניהם מתבצעת בעיקר באמצעות האגוזית. מכיוון שלא רואים אגוזית בתמונה, לא ניתן להגדיר בוודאות. למרות זאת – גומא כדורי נפוץ מאד בשניר, והוא נוטה להיות גדול יותר מהצהבהב, אז סביר להניח שזה הוא.

Yoav Gertman
    משתתף

תבדוק את התצפיות שלי ברותם.
    העובדה שלא נתקלת בו אינה אומרת שהוא לא קיים שם.אולי גם אתה יכול שלא להיות צודק לפעמים.
    גומא זה נמצא בכמויות בכל הנחלים שנשפכים מהגולן.למשל באזור גונן.

מסכים עם דר, אין קשר לגומא הירקון, שהוא צמח גבוה ושונה מאד.

Yoav Gertman
    משתתף

לא מתווכח על זיהוי הצמח אלא על הקביעה הפסקנית שהוא לא נמצא באתרים שונים שאני מכירו משם.
    מבקש משרה לציין את גובה הצמח. לי הוא נראה גבוה מגומא כדורי אבל אי אפשר לקבוע לפי הצילום.

דר בן-נתן
    דר בן-נתן
    משתתף

לא אמרתי שהוא לא קיים שם מכיוון שאני לא ראיתי אותו, אלא מכיוון שאין אף תיעוד כזה במאגרי המידע שעליהם מבוסס הספר האדום – שכולל את עשביית האוניברסיטה העברית, את מאגר התצפיות של רטג ואת תצפיות רותם.
    אתה כנראה מתבלבל בין גומא הירקון, שעומד בארץ על סף הכחדה, לבין גומא ארוך שדומה לו מאד ונפוץ באחו גונן ובתעלות ומעיינות ברוב חלקי הארץ הלא מדבריים.
    אם אתה עדיין מתעקש, אשמח לראות תיעוד רציני במקום טענות באוויר.

Yoav Gertman
    משתתף

אל תוריד אותי כל כך נמוך בבקשה. אולי אתה לא מכיר מה זה גומא ארוך. לי הוא כבר טבע שני. הגיע הזמן שלא תפעיל סטיגמות על אנשים אחרים.
    אם אתה חושב שיש דמיון בין שני המינים אז ראוי שתהיה זהיר יותר בקביעותיך.
    גם לא היה תעוד עד עכשיו של מינים רבים שנתגלו השנה.
    אני מכיר היטב בשטח את גומא הירקון לא רק מסביבות גונן ,שמורות הבניאס ונוחיילה אלא גם בצפון הכנרת.

דר בן-נתן
    דר בן-נתן
    משתתף

מה הקשר לסטיגמות? אתה מפריח טענות שאין להן גיבוי באף מסד נתונים שידוע לי עליו. במקום להיעלב באריכות, תראה משהו שיתמוך בטענה שלך. עד אז, אין טעם בויכוח הזה.

Yoav Gertman
    משתתף

כפי הנראה שלא הבנת אותי .והתשובה שלך מצדיקה את טענותי.

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם