האביב בכרך (המשך): תל נפוליאון ופארק הירקון.

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל האביב בכרך (המשך): תל נפוליאון ופארק הירקון.

מוצגות 11 תגובות – 31 עד 41 (מתוך 41 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

גם התלתן החביב עלי ביותר פורח עכשיו:

{20889-92}
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

מתחת לאקליפטוסים, תפרחות תכולות של [עלקת]. לא ברור לי מי הפונדקאי. אקליפטוס? פחחחח! אולי [חמציץ נטוי]?

{20889-96}
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

והבונוס: מעשה בשלשה על עלה של [פרע]:

{20890-06} חיפושיות פרעושיות (?) על פרע
    דרור מלמד
    דרור מלמד
    משתתף

זו אורגיה של עלית זהובה (Smaragdina viridana) ממשפחת חיפושיות העלים Chrisomelidae). קבל אחת על תלתן תריסני מהכרמל

{20890-08}

שיר ורד
    משתתף

הדבקה זיפנית
    הטופח שקראת ארך העמוד הוא טופח ירושלים

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

שיר בוקר טוב;
    התלבטתי ארוכות בקשר ל[טופח ארך-העמוד]. בסוף, מה ששיכנע אותי הוא צורת התרמיל, בו התפר הגבי בלבד מעובה, לעומת שני התפרים הבולטים פחות של הירושלמי, וזאת ע”פ התמונות שבאתר בלבד. כמו-כן, יתכן שלאורך עמוד התפרחת יש איזושהי משמעות, הלא-כן?

דרור:
    תודה לך על ההגדרה של החיפושיות. זכור לי במעורפל שלמשפחה הנוגסת-עלים הזאת קרו בזמנו “פרעושיות”, ובצרפתית altises. שמתה לב ללסתותיה האימתניות של האזמרגדית הזאת? אתה יודע במקרה מיהו הפונדקאי שלה? יכול להיות שהביצים הכתומות שנראות על-פני עלה הפרע הן שלה?

שיר ורד
    משתתף

לטופח ארך העמוד יש פרח אחד בכל עוקץ, לירושלים 2-3.

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

גם אני שמתי לב לזה. אין לידי כרגע מגדיר, אבל האם זאת תכונה קובעת, או שמא היא נתונה לווריאביליות בהתאם לתנאי הסביבה? להזכירך, בתל הזה אין לצמחים מחסור בשום דבר, והמקום נראה כמו המישור המרכזי של שוויץ ביוני!

דרור מלמד
    דרור מלמד
    משתתף

דניאל, אכן בצרפתית הן altises. לא מוכר לי השם פרעושית, אלא כשם של צמח ([פרעושית גלונית] או פרעושית ערבית].
    אינני מכיר את הביולוגיה של מין חיפושית זה. לעניות דעתי עשויים להיות לחיפושיות אלו פונדקאים מגוונים מהם הם ניזונים. מהמעט שאני מכיר, הביצים מוטלות במינים רבים מהמשפחה בצברים (ולא בודדות כבתמונה, אם אכן זו ביצה) בד”כ על עלוה, סמוך למקומות צימוח חדשים.

שיר ורד
    משתתף

בטפחים מספר הפרחים לעוקץ היא תכונה קבועה בדרך כלל.
    כדאי לבדוק את התאור בפלורה כדי לראות אם ישנה ואריביליות

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

דרור: עד כמה שזכור לי מהקורס, חלקם לפחות של המינים במשפחה הגדולה הזאת הנם ספציפיים לפונדקאי, ולכן יש ביניהם מזיקים של גידולים מסוימים, בעיקר פרפרניים ומצליבים אאל”ט.
    – זו 100% ביצה של חרק. אין אני מסוגל לשייכה למש’ זו או אחרת, אבל הטלה “רשלנית” של ביצים במקום חשוף אך *בקרבת* הפונדקאי הנה התנהגות שכיחה בקרב מיני זבובים שרימותיהם טפיליות על חרקים אחרים.

שיר: טוב, נדמה לי שיש לנו את כל הזמן לדסקס את זה מחר…

מוצגות 11 תגובות – 31 עד 41 (מתוך 41 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם