גבעת הכורכר, רמת גן, 29/02/08

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל גבעת הכורכר, רמת גן, 29/02/08

מוצגות 20 תגובות – 31 עד 50 (מתוך 50 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

ממממ…
    גם התמונות של פרופ’ דנין שבכרטיס הצמח לא כ”כ תואמות את התיאור שבספר. גם שם העלים נכונים-בשרניים, ואינם כלל “נוטים להיות גליליים”.
    ע”פ צורה התפרחות והתמונות שבאתר, אני נוטה לקבל את דעתו של ליאור של ליאור בשלב הזה.
    יש עוד דעות?

דניאל שלום,
    הנה תמונה שלי של [רב-פרי בשרני] שצולמה באזור הרצליה לפני כשבוע. לדעתי הפרח שבתמונות זהה.

{20876-24}
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

תודה לך. כנראה שהתיאור אשר במגדיר לא מספיק חד-משמעי.

שיר ורד
    משתתף

דניאל
    אומנם מקור החסידה שצילמת הוא יפה,אך לא שייך למין מקור חסידה יפה.
    להערכתי זה מקור חסידה מפוצל.
    אני מצרף תמונה של מקור חסידה יפה משלוית דורה.
    שים לב לעורקים האופיניים על הכותרת.
    למקור חסידה יפה שערות בלוטיות ברורות שגם הן נראות בתמונה המצורפת

{20877-36}
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

מה שאתה אומר, בעצם, הוא שהמגדיר אינו מהימן ולא מדייק. שם כתוב שה”החוד הקטן שבראש עלה הגביע חסר זיף” (ציור 1101, מהד’ 1991). את הזיף אני דווקא רואה יפה מאוד, וגם צורת העלה של המפוצל בכלל לא דומה למה שראיתי. כמו-כן לא הייתי מייחס חשיבות מכרעת לעירוק של עלי-הכותרת, אבל רואים אותו בתמונה המצורפת, אם-כי לא בעוצמה בה הוא מופיע בתמונה שלך.
    עכ”פ אני מתכוון לחזור לשם ולאסוף פירות.

{20881-52} עלי הגביע בהגדלה

שיר ורד
    משתתף

סימן בעייתי , התמונה במגדיר היא הקטנה של התמונה בפלורה, שם רואים בבירור חוד די ארוך, בתת המין המפוצל רואים חוד עוד יותר ארוך.
    יתכן שכוונת המגדיר הינה לזיף שקוף בראש החוד. החוד נראה בכל המינים בקבוצה , ואילו הזיף (או מספר זיפים) מופיע רק בחלק מהמינים, אם כי אינני זוכר המצאות זיף כזה בראש מ”ח תמים עלים, אצטרך לבדוק שוב את האוכלוסיות שלו.

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

קפצתי לגבעה אתמול יום ו’. היכן שהיו פרחי מקור החסידה, לא נראו פרחים. לעומת זאת, מצאתי את הצמחים, את הפרי, וכמה צמחים כאלה שתרם פרחו.
    אחרי חיפוש קפדני, מצאתי צמח קטן (פרט רעב, מנונס?), שנושא פרח קטן מאלה שצילמתי בשבוע שעבר:

{20887-50} מקור-חסידה
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

לא הרחק משם, מצאתי פרט אחר, שעליו אינם גזורים ומזכירים את אלה של [מקור-חסידה חלמיתי]. הפרח, כמובן, זהה לחלוטין לכל מה שראיתי שם קודם:
    :

{20887-52} מקור-חסידה
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

הפירות אינם גדולים, ואורכם לא יותר מ-8 ס”מ.

{20887-54} מקור-חסידה: פירות
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

תקריב על הפרודות:

{20887-56} מקור חסידה
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

זה לא [מקור-חסידה יפה]. אני מסכים, ומתנצל בפני מנהלי הפורום על שכל כך הזדרזתי לקשור את השם הזה לתמונותי. אבל מה זה?

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

מלבד סוגיית מקור-החסידה, היה שם עוד הרבה מה לעשות. באותו מדרון צפוני של הגבעה, צמח צל:

{20887-58}
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

באותו מתלול, באיזור הלח ביותר של קיר הכורכר, פורחת לה באופן מיקרוסקופי וורוד [חגווית שעירה]:

{20887-60}
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

מקרוב:

{20887-62}
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

הייתי גם צריך לאמת כמה הגדרות מהפעם שעברה. בראש הגבעה, [כליינית מצויה].
    היא פורחת יותר, אבל עדיין מוקדם….

{20887-64}
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

…ולא קל היה למצוא את התרמיל הראשון שלה:

{20887-66}
    דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

מקרוב:

{20887-68}

שיר ורד
    משתתף

דניאל
    כדי למצוא פרחים פתוחים של מקור חסידה כדאי להגיע מוקדם בבוקר (בסביבות שעה 8:00),
    לכל מין שעות פריחה שונות , אך כולם פורחים בבוקר.
    יתכן שיש שם יותר ממין אחד.
    חלק מהתמונות שלך (זה שפרח ביום שישי) מעלות אצלי את החשד שמדובר במין מקור חסידה חלק, זה מין שלא נמצא בארץ שנים רבות, וחלק מהבוטנאים בארץ חושבים שמדובר במין פיקטיבי בארץ.
    אנא שלח אלי במייל את התמונות המקוריות שצילמת שם.
    אם תוכל לאסוף מספר פרטים משם ולהביא ביום שלישי זה יוכל לעזור בזיהוי.
    מה שמעניין אלו פרטים, שיש להם את צרוף התכונות הבאות:
    העלים תמימים , או מאונים חלקית אך לא גזורים עד לציר העלה, לפרודות אין חריצים מתחת לגומה (רצוי לבדוק פירות בשלים ככל האפשר) ועלי הגביע אינם מחודדים ובראשם מספר זיפים.

דניאל לוי
    דניאל לוי
    משתתף

שלחתי לך את התמונות במייל. לצערי הצמחים שאספתי לצורך תצלומי “סטודיו” התייבשו בתרם אוכל לארגן עבורם מכבש עשביה, ותצטרכו להסתפק בתצלומים בינתיים. ביום ו’ הבא אוכל לאסוף צמחים יותר גדולים עם פירות יותר בשלים בלאו-הכי. לדעתי עלי הגביע *כן* מחודדים, ונראים היטב במרבית התמונות.

אני מודע לנושא שעות הפריחה. עוד מעט אעלה אשכול חדש של ד”פ על תל נפולאון בר”ג. מקור החסידה התל-אביבי שולט שם בכיפה, ולא ראיתי אפילו פרח אחד שלו מאחר והגעתי בצהריים!

{20888-54}

שיר ורד
    משתתף

רואים היטב את עלי הכותרת מהבוקר שהספיקו לנשור

מוצגות 20 תגובות – 31 עד 50 (מתוך 50 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם