מענה ל־רצועית הגליל כביש הר מירון, מפקד רב שנתי

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל רצועית הגליל כביש הר מירון, מפקד רב שנתי מענה ל־רצועית הגליל כביש הר מירון, מפקד רב שנתי

המספרים הנמסרים בסקרים שלי הם עבור שני צידי הכביש יחד, ללא הפרדה בין הצפוני לדרומי (אם כי ניתן להפריד מהרישומים כי תמיד הלכתי ורשמתי בצד אחד וחזרתי ורשמתי בצד השני). את הסקר הראשון בצעתי ב 2003 וגם אז הגעתי ל 30 פרטים, ולא לעשרות רבות כפי שאתה מוסר, מהנתונים בספר האדום נמסרים עבור נ”צ הכביש והפיסגה 31 פרטים וסך הכל לגליל העליון 44 פרטים. לא בצעתי את הסקר בכל שנה.
השישיה שצילמתי שנה שעברה, שתמונתם מוצגת בתחילת הדיון הזה ומצורפת כאן שוב במבט עם הכביש וכן לאחר שבוע כבר בפריחה – הם למשל, צומחים בצד הצפוני של הכביש וכן די במעלה, נ”צ 238492/766911, השנה לא יצא מהמקבץ הזה אף עמוד פריחה.
העבודות היו ידועות לרטג חודשים ארוכים, כי היו דיונים רבים איך לבצע את העבודות למזער את הנזק בשוליים – הצבא דרש לחפור את כל התעלה בשול הצפוני עצמו! ואנחנו (הייתי בעצמי בדיונים אלו) התעקשנו בישיבות איתם שיבצעו את ההטמנה בחיתוך באמצע הכביש, וזה מה שבוצע, למרות שייקר מאוד את העבודה. בזמן הביצוע עצמו הפקח אכן לא פיקח כראוי ולא מנע גריפת חומר סלילה אל השוליים. ועבודות הגידור אכן בוצעו בצורה חמורה, תוך הכנסת כלי כבד לגירוד הצמחייה, שגרמה גם לי “להשתולל” מול המנהלים שלי.

{26065-66}
{26065-68}