מענה ל־קצת מחוף הגליל המערבי, היום

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל קצת מחוף הגליל המערבי, היום מענה ל־קצת מחוף הגליל המערבי, היום

אנסה לקצר ככל הניתן:
שנים רבות אני מטייל להנאתי במקומות שהם ברובם off the beaten tracks, ונתקל בבע”ח, צמחים, תופעות גיאולוגיות, ארכיאולוגיות וכו’ – והכי כיף: שקט, רועים ומשפחות פלאחים. באופן טבעי תיאבון הסקרנות והידע גדלים. האתר הנוכחי היה לי מקור ללימוד ושיתוף.
אלא שבשנים האחרונות עולים כאן (וברשת) הרבה
(א) בקשות למיקום * מדוייק* של צמחים בסכנת הכחדה.
(ב) דווחים של ‘מסעות ציד’. בודדים ו/או חבורות מתארגנים לנסיעות אל אתרים הידועים מראש כדי ‘לכסות’ ולצלם כמה שיותר צמחים אדומים.
לכן הפסקתי לדווח כאן (ובאתר האדומים) על מיקום הנדירים. ובכל זאת, כמעט אחרי כל דווח (בקיית יזרעאל, עשנן הגליל, לימוסלת המים וכו’ וכו’) מגיעים אלי מסרים אישיים המבקשים מיקום מדוייק, שאקח אותם למקום ו/או לשלוח זרעים.
ברור לי שאם אתן כאן הוראות הגעה מדוייקות ללימוסלת המים, הכריך מנחל אשחר וכד’ – הם ייפגעו קשות או ייכחדו על מזבח הצילום, הפרסום ברשת – והלייקים…
מקווה שדעתי הובנה, בין אם מסכימים או לא.
# את לימוסלת המים ראיתי גם השנה בתחילת הפריחה ודווחתי לאורי. עברתי שם אתמול, ובגב היבש היו פרטים של סמר מצוי.
# לעניין שליחת הייבושים לעשביה, זה ימתין לעונות הפריחה בשנה הבאה.
עוד מעט אעלה דווח מהשוטטות שלי אתמול, וכמו שכתבתי שלשום לאחד המשתתפים כאן, זה יהיה הדווח האחרון להרבה זמן – מהסיבות שציינתי למעלה.