מענה ל־המשך לצמחים לא מזוהים מאזור הביצה סמוך ליער חדרה

עמוד הבית פורומים צמחי הבר של ישראל המשך לצמחים לא מזוהים מאזור הביצה סמוך ליער חדרה מענה ל־המשך לצמחים לא מזוהים מאזור הביצה סמוך ליער חדרה

#2558497

דר, לענ”ד אתה טועה. שמות הצמחים באקדמיה ללשון העברית ניתנים בצמוד לשם לטיני, וכאשר מתברר שהמין הלטיני אינו קיים בארץ, השם העברי מתבטל (בפועל) גם הוא. והרי זה המקרה כאן: לא מדובר בשינוי של שם לטיני בגלל סיווג מחודש, אלא בשני מינים קיימים, שזה שהוגדר בטעות וכונה בעברית מלוח מפושק התברר (לפי המאמר לפחות) כמין שאינו קיים בארץ. לפיכך, ברור שהשם העברי שניתן למין שזוהה כמין הנכון (מלוח פושט) חייב היה להינתן כשם אחר, ואם כי הינו שם מוצע או זמני בלבד עד לאישור רשמי של האקדמיה, אין מנוס מלהשתמש בו כדי להבדילו מהשם העברי האחר שניתן למין אחר, בדיוק כמו כל שם זמני אחר שניתן למין חדש שמוצאים בארץ.
כמו כן, למרות שאפשר לחלוק על נכונות המאמר בעניין המצאות או לא של מלוח מפושק בארץ, בינתיים, כנהוג בבוטניקה, זוהי המילה האחרונה בבוטניקה שלנו בתחום מיני המלוח, עד שיפורסם אחרת…אמנם זה רק ב”כלנית”, וזה איננו פרסום בוטני בינלאומי רשמי, אבל כך גם המגדיר הצהוב ורשימות האקדמיה ללשון שלנו; ובכל זאת, ברמת הבוטניקה ה”עברית” זהו כיום, אם אינני טועה, הפרסום היחיד שקיים בתחום.
וכעת אני מצרף 2 קישורים עם תמונות פרי של מלוח פושט ושל מלוח קטן פרחים מהאינטרנט. ככל שמצאתי, פירות המלוח הפושט שונים בצורתם מהתמונות של נעם, ראשם מחודד (כמו בתמונת הפרי במגדיר הצהוב של מלוח מפושק), ואילו פירות המלוח קטן-הפרחים מעוגלים יותר.

קישור לתמונות מלוח קטן פרחים:

https://inpn.mnhn.fr/espece/cd_nom/85089?lg=en

קישור לתמונות מלוח פושט:

http://www.freenatureimages.eu/Plants/Flora%20A-B/Atriplex%20patula/index.html