צמח (גובהו לפחות כמטר) באזור ביצתי. האם חומעת החוף ?

ראשי פורומים צמחי הבר של ישראל צמח (גובהו לפחות כמטר) באזור ביצתי. האם חומעת החוף ?

הדיון הזה מכיל 2 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  נעם עביצל לפני 8 שבועות.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

שלום חברים, בהמשך לממצא המעניין לפני כשבוע של : חלבלוב החוף זן חסר-קרניים (ע"פ זלמן באומוול) !
    שצולם בשולי יער חדרה הצפוני (אזור ביצתי/מוצף) סמוך לכביש 65 ולפסי הרכבת, נותרתי עם עוד צמחים לזיהוי :
    הפעם אני מצרף צילומי צמח שגובהו כמטר, רוחב הגבעול כ 1 ס"מ, עליו גדולים ורחבים וצבעו (עכשיו) ירוק.
    לדעתי הבחנתי בפירות של הסוג חומעה… אם אכן כך אולי זו חומעת החוף ? צפו היטב בבקשה ועזרו לי
    לאשר את הזיהוי שלי או לזהות צמח אחר ולתקן. בתודה מראש לכל עזרה, ממני נעם.

{25569-17}
    {25569-19}
    {25569-21}
    {25569-23}
    {25569-26}
    {25569-28}
    {25569-29}

זו בהחלט יכולה להיות חומעת החוף, בעבר נמצאה בבריכת יער. אבל לזיהוי ודאי צריך לבדוק מקרוב את השיניים על קשוות הפרי.
    ובאשר לחלבלוב החוף, נראה כי ההשערה שהעליתי באשר ל"זן חסר קרניים" אין לה על מה לסמוך (תודה למרים מילוא על תיקון הטעות!), וכי הזן השני שתאר בואסייה משמעותו "זן חסר קרונקולה" ולא חסר קרניים (קרונקולה היא מין גופיף שומני הצמוד לזרעים במיני חלבלוב רבים); בשבוע הבא אכניס תיקון מסודר לדיווח שלך, אולי עם כמה תובנות נוספות שנבחנות כעת לגבי חלבלוב החוף.

תודה זלמן על עזרתך. באשר לחלבלוב החוף והזן שלו, אני רואה שאתה מאוד מתעניין, אמתין בסבלנות.
    באשר לחומעה… חבל אבל אין לי תקריב לשיניים על קשוות הפרי. אגב : המקום בו צולמה ובריכת יער
    לא כה רחוקים וגם דומים באופיים הלח והבוצני. יש לי עוד מספר צמחים מהמקום להם אזדקק לעזרה בזיהוי,
    ומי כמוך בקיא ותורם. אסיים בעוד 3 צילומים של חומעה משוננת שהיתה ממש ליד חומעת החוף בה אנו דנים.
    שבת שלום, ממני נעם.

{25570-33}
    {25570-34}
    {25570-35}
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב. התחבר או הירשם